Bumads Sektör Buluşmaları’nın ilkinde, FMCG sektörünü bir araya getirdik.

Etkinliğimizi, sektöre yön veren markalar ile sosyal medyada ses getiren kampanyalara imza atan dijital ajansların ve bloggerların bir araya gelmesiyle 14 Mayıs Pazartesi günü Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirdik.

Sosyal medya reklamcılığının dünü, bugünü ve yarınına da değinilen buluşma, Hürriyet İnternet Grubu Başkan Yardımcısı Sayın Erhan Acar’ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında sosyal medya reklamcılığında asıl önemli olanın kaliteli içerik üretmek olduğuna dikkat çeken Sayın Erhan Acar, tüketicinin geçmişe oranla çok daha fazla marka ile ilişkide olduğunu vurguladı.

Ardından sahneye gelen Mey İçki Rakı Grubu Pazarlama Müdürü Sayın Nejat Çifçi ise “Dijital Platformların Marka Stratejisi İçindeki Rolü”ne değinerek Mey İçki’nin bu alanda yürüttüğü çalışmalardan örnek verdi.

Nejat Çifçi’nin Bumads Sektör Buluşması’nda yaptığı konuşmanın detaylarını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Bumads Ürün Müdürü Sayın Onur Kabadayı ise “Bloglar ile Etkili Sosyal Medya Reklamcılığı Teknikleri” başlıklı konuşmasında, sosyal medya dünyası açısından blog yazarlarının önemine dikkat çekti.  Birer yayın mecrası olarak blog yazarları ile markalar arasındaki işbirliğinin altını çizen Kabadayı, gelecek reklam dünyasının izleyeceği seyirde blog yazarlarının üstleneceği etkin role ve reklamcılık tekniklerinde yaşanacak değişime vurgu yaptı.

Hürriyet İnternet Grubu’ndan Erhan Acar, Onur Kabadayı ve Haymi Behar’ın Bumads Sektör Buluşmaları’nda yaptığı konuşma için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bumads Sektör Buluşması, Pepsico Yiyecek Dijital Pazarlama & Ruffles Marka Müdürü Irmak Emekdaş’ın sahneye davet edilmesi ile devam etti. Sayın Irmak Emekdaş’ın “Ruffles ile Bir Başarı Öyküsü, En Kestirmeden Sosyal Medya” başlıklı konuşmasında, Ruffles markası için Bumads üzerinden yürütülen başarılı bir kampanya örneğini izleyiciler ile paylaştı.

Irmak Emekdaş Bumads sektör Buluşmaları’ndaki konuşması:

FMCG Sektör Buluşması’nda son olarak Tipeez Genel Müdürü Haymi Behar ise “Online Topluluklarla Dijital Nesillere Nasıl Ulaşılır?” başlıklı konuşması ile günümüz internet dünyasının etkili topluluklarına değinerek, bu topluluklar aracılığı ile yürütülen iletişim çalışmalarının altını çizdi. Tüm konukların birbirleri ile sohbet etmelerine imkan sağlamak üzere ayrılan “networking” bölümünün ardından, Bumads tarafından FMCG özelinde düzenlenen sektör buluşması sona erdi.

Bumads Sektör Buluşmaları’nda, önde gelen markalar ile ajanslar ve bloggerları belli periyodlarla bir araya getirmeye devam edeceğiz.